• Publiczne Przedszkole w Wielowsi

•  Publiczne Przedszkole w Wielowsi to miejsce, gdzie codziennie staramy się pomagać dzieciom w poznawaniu otaczającego je świata. Inspirujemy do twórczych działań, które przyjmują formę ruchową, werbalną i plastyczną.

Naszym celem jest stworzenie ciepłego, bezpiecznego, przyjaznego dzieciom miejsca, w którym będą one rozwijały swoje naturalne zdolności, nie tracąc nic z beztroskiego dzieciństwa.

Nasze przedszkole znajduje się przy ulicy Szkolnej 12. Organem prowadzącym jest Gmina Wielowieś. W roku szkolnym 2023/2024 do przedszkola uczęszcza 184 dzieci. W kolorowych salach dzieci mogą się bawić, uczyć i poznawać świat pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

Proces dydaktyczno-wychowawczy nadzorują:

Dyrektor - mgr Joanna Kaczmarek

Wicedyrektor - mgr Daniela Hyla

Kierownik do spraw pedagogicznych przedszkola - mgr Dorota Kołtowska

oraz nauczyciele:

mgr Joanna Molo - Lizoń

mgr Brygida Kiszka

mgr Magdalena Kroczek

mgr Joanna Gała

mgr Beata Czempik

mgr Dominika Schütz

mgr Milena Gulba

mgr Ewelina Rutkowska

mgr Katarzyna Gąsior

W placówce zatrudnionych jest również 10 pracowników obsługi.

Liczba oddziałów wynosi 8 oraz 2 oddziały znajdujące się w Szkole Podstawowej.

Placówka czynna jest od godz. 6:30 do godz. 16:00

Posiadamy 6 sal zajęciowych, stołówkę, salę do leżakowania, trzy szatnie, zaplecze kuchenne oraz ogród przedszkolny z mieszczącym się w nim placem zabaw.

• Sala Krasnoludków
      • Sala Żabek