Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wielowsi

 

Nawigacja

Oddziały (klasy)

Pasowanie na ucznia 2009 Najpiękniejsza szopka Bożonarodzeniowa 2009 Konkurs pięknego czytania Żywa lekcja historii Kolorowo i bezpiecznie: „Smoki, nie tylko na Wawelu” !!! Świetlica przyjazna dziecku Szkolny konkurs czytelniczy „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą” Konkurs plastyczny na Logo Szkoły Uroczyste Obchody 50-lecia Szkoły Coroczna akcja sprzątania cmentarza Kirkut Spotkanie uczniów z p. Adamem Wojtowiczem Odwiedziny uczniów ze SP w Baranowicach

Z życia szkoły

Pasowanie na ucznia 2009

     W dn. 29.10.2009r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie klas pierwszych na uczniów. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice pierwszaków, p. dyr. Bożena Surpeta oraz samorząd sztandarowy. Pierwszoklasiści byli odświętnie ubrani. Na głowach mieli granatowe rogatywki wykonane przez  rodziców.

     Część artystyczną dzieci rozpoczęły montażem słowno-muzycznym. Następnie odpowiadały na pytania i zagadki stawiane  przez wychowawczynie – p. G. Woźniak  i p. E. Klasa.

Kiedy test z wiedzy ogólnej przeszły pozytywnie nastąpił doniosły moment - akt ślubowania. Uczniowie ślubowali na sztandar, który reprezentowali uczniowie z samorządu szkolnego.  Po ślubowaniu pani dyrektor wzięła wielki drewniany ołówek i pasowała nim każde dziecko na ucznia,  wypowiadając słowa: '' Mianuję cię na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej w Wielowsi ''. W czasie pasowania nauczycielki wręczały dzieciom pamiątkowe dyplomy. 

Po pasowaniu wszyscy uczniowie otrzymali słodycze.

Uroczystość była bardzo udana i sprawiła wiele radości nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom.