Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wielowsi

Oddziały (klasy)

Pasowanie na ucznia 2009

W dn. 29.10.2009r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie klas pierwszych na uczniów. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice pierwszaków, p. dyr. Bożena Surpeta oraz samorząd sztandarowy. Pierwszoklasiści byli odświętnie ubrani. Na głowach mieli granatowe rogatywki wykonane przez  rodziców.

Część artystyczną dzieci rozpoczęły montażem słowno-muzycznym. Następnie odpowiadały na pytania i zagadki stawiane  przez wychowawczynie – p. G. Woźniak  i p. E. Klasa.

Kiedy test z wiedzy ogólnej przeszły pozytywnie nastąpił doniosły moment - akt ślubowania. Uczniowie ślubowali na sztandar, który reprezentowali uczniowie z samorządu szkolnego.  Po ślubowaniu pani dyrektor wzięła wielki drewniany ołówek i pasowała nim każde dziecko na ucznia,  wypowiadając słowa: '' Mianuję cię na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej w Wielowsi ''. W czasie pasowania nauczycielki wręczały dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Po pasowaniu wszyscy uczniowie otrzymali słodycze.

Uroczystość była bardzo udana i sprawiła wiele radości nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom.