• WYCIECZKA KLAS VIII

• W dniach od 18-20.10.21 r. uczniowie klas 8a,8b i 8c wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Stolica przwitała wszystkich bardzo słonecznie. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Krakowskie Przedmieście oraz Wilanów. Drugiego dnia odkrywaliśmy Warszawska Starówkę podczas "gry miejskiej" . Podzieleni na drużyny rywalizowaliśmy , aby zdobyć skarb. Zawitaliśmy również na Stadionie Narodowym. Dzień zakończyliśmy wjazdem na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Trzeciego dnia po wykwaterowaniu udaliśmy się do Łodzi. Tam zapoznaliśmy się z historią powstania miasta oraz zobaczyliśmy słynną ulice Piotrkowską i Manufakturę. Popołudnie spędziliśmy w Centrum Nauki i Techniki EC1

• Akcja ewakuacyjna

• W dniach 18.-19.10.2021 odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne w budynkach szkoły i w przedszkolu. Łącznie wzięło w nich udział 364 osoby. Akcje ewakuacyjne przebiegły bardzo sprawnie. Ćwiczenia zakończyły się pogadankami na temat bezpieczeństwa z policjantami i strażakami. Wszystkim służbom serdecznie dziękujemy za pomoc!

• Życie naszych przodków

• Nowa galeria Zycie naszych przodków została dodana do albumu fotograficznego

13 października uczniowie w ramach innowacji "Kuturalna podróż z tradycją w tle" brali udział w żywej lekcji regionalizmu "Życie naszych przodków" w skansenie w Wielowsi. Zajęcia zorganizowane były przez Gminny Ośrodek Kultury.

• Wirusoochrona

• Nasze przedszkole bierze udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”.

• XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

• 8 czerwca uczniowie klas 8 naszej szkoły wzięli udział w XXI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Oprócz wspólnej modlitwy i spotkania z innymi szkołami, pielgrzymka była okazją do zwiedzenia zabytków Jasnej Góry.

• ŚLĄSKIE STWORY I POTWORY

• Nowa galeria ŚLĄSKIE STWORY I POTWORY została dodana do albumu fotograficznego

W Gminnym Ośrodku Kultury w Wielowsi w dniach 13, 14, 15 wrzesień królulowały śląskie stwory i potwory w ramach projektu EtnoPOLSKA. Krótka fotorelacja z uczestnictwa klasy 2b i 5a w lekcjach regionalnych pełnych atrakcji.

• NOC BIBLIOTEK

• 8 października w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się Noc Bibliotek. Uczniowie mieli okazję stworzyć komiks, wziąć udział w konkursie oraz projekcji filmu, wykonać zakładkę do książki. Na dzieci czekał również słodki poczęstunek.

• Lekcja pokazowa tenisa stołowego

• W dniu 30.09.2021 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w lekcji pokazowej tenisa stołowego, prowadzonej przez profesjonalnych trenerów tej dyscypliny: Jarosława Tomickiego i Dariusza Steuera. Zajęcia miały na celu zachęcić uczniów do udziału w treningach, które odbywają się co wtorek o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej w Świbiu.

• Hubertus - Śląski Katyń

• W dniu 25.09.2021 roku przedstawiciele władz gminy Wielowieś, służby mundurowe, kombatanci i delegacja naszej szkoły brała udział w patriotycznej uroczystości w Barucie.

Barut to wieś w powiecie strzeleckim, gdzie znajduje się polana śmierci „Hubertus”, zwana też Śląskim Katyniem. W 1946 roku funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa we współpracy z NKWD przygotowali zasadzkę, w której zamordowali około 140 żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych ze zgrupowania Henryka Flamego ps. "Bartek".

• WIRUSOOCHRONA

• Uczniowie klas I - III naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola biorą udział wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusochrona” organizowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Katowicach

• ODPŁATNOŚĆ ZA POSIŁKI

• Intendent Publicznego Przedszkola w Wielowsi informuje, że od dnia 1.10.2021 ulegną zmianie ceny posiłków w Przedszkolu.
            NOWE CENY:

śniadanie: 1,60 zł