• OSE Mobilna Pracowania

•

Miło nam ogłosić, że nasza szkoła została laureatem konkursu OSE Mobilna Pracownia.

Nagroda w konkursie - 16 laptopów oraz szafa zapewniająca możliwość przechowywania oraz zasilania przedmiotowych laptopów. Każdy zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami prowadzonymi przez uczniów oraz interaktywny monitor wraz z mobilnym stojakiem, umożliwiający prezentowanie wyników pracy. Sprzęt ten posłuży uczniom zarówno w bieżącym roku jak i kolejnych latach.

Dziękuję bardzo wszystkim zaangażowanym w ten projekt nauczycielom oraz uczniom.

Dyr. Joanna Kaczmarek

• WzMOCnij Swoje Otoczenie

•

Szkoła Podstawowa w Wielowsi  wzbogaci się o nowy sprzęt multimedialny do sal lekcyjnych!

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wielowsi została jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez

Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 tys. złotych w budynku szkoły na ul. Szkolnej dwie sale lekcyjne grup “0” doposażone zostaną w nowoczesny sprzęt multimedialny.

Dzięki zakupowi monitorów interaktywnych sale wzbogacą się o pomoc dydaktyczną, która wspomaga pracę nauczyciela i ukierunkowuje dziecko na celowe i efektywne wykorzystywanie zdobyczy współczesnych osiągnięć technologicznych. Praca z monitorem interaktywnym w grupach “0” jest odpowiedzią na intensywny rozwój społeczeństwa informacyjnego.

Zakupione monitory  interaktywne będą służyć do prowadzenia codziennych zajęć z wykorzystaniem multibooka, czyli podręcznika w wersji elektronicznej. To nowoczesne osiągnięcie technologii jest nieocenioną pomocą dydaktyczną, która pozwala dzieciom poznać, to, czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości. Programy multimedialne wykorzystujemy zarówno podczas zajęć obowiązkowych, ćwiczeń i zabaw ruchowych, jak i do uatrakcyjnienia zajęć poza podstawą programową.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem Programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej

infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych:

@Polskie Sieci Elektroenergetyczne

Laboratoria przyszłości - WWW

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła pozyskała sprzęt techniczny oraz elektroniczny na kwotę 96900 zł.

Zakupiono między innymi: drukarkę 3D, sprzęt fotograficzny, nagłośnienie, materiały i pomoce dydaktyczne do przedmiotu technika, szafy i stoliki, mikroskopy, tablice, roboty.

Sprzęt będzie wykorzystywany na lekcjach, w ramach realizacji podstawy programowej, doradztwa zawodowego oraz na zajęciach pozalekcyjnych.

WYKORZYSTANIE ZAKUPIONEGO SPRZĘTU W RAMACH PROJEKTU W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

WYKORZYSTANIE ZAKUPIONEGO SPRZĘTU W RAMACH PROJEKTU W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Semestr  I

Semestr II

• „Szkoła pamięta”

• Nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministra Edukacji Narodowej i Nauki „Szkoła pamięta”, której celem jest upamiętnianie ważnych rocznic, wydarzeń, postaci oraz dzielenie się nimi w mediach społecznościowych.

Zapraszamy całą społeczność szkolną do współpracy.