• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się 4 września 2023r. w budynkach naszej szkoły według poniższego harmonogramu:

- 8:00 msza św. w kościele parafialnym w Wielowsi

- 9:00 po mszy - inauguracja
              na sali gimnastycznej klasy I-III (ul. Szkolna)
              na hali sportowej klasy IV-VII (ul. Zamkowa)

Po uroczystości, uczniowie udają się do swoich klas na krótkie spotkanie z wychowawcą. Rodziców uczniów klas pierwszych prosimy o przyniesienie w tym dniu podpisanych rożków obfitości. Wszystkim Uczniom z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego życzymy, aby każdy wierzył w siebie, odkrywał swoje pasje, rozwijał talenty. Uczcie się, doświadczajcie, bawcie się nauką. Rodzicom zaś życzymy wielu powodów do dumy ze swoich dzieci.

• DOJAZDY DO SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

• Szanowni Rodzice uczniów klas 1!!!

Od 1 września zmienia się organizacja dowozów dzieci do szkoły. Uczniowie klas pierwszych będą dojeżdżać do szkoły autobusami ZTM. Bardzo prosimy rodziców uczniów klas pierwszych o wyrobienie kart  ŚKUP (Śląska Karta Usług Wspólnych).

Kartę można wyrobić w punktach Obsługi Pasażera:

• Gliwice - przy ul. Składowej 8a (Nowe Centrum Przesiadkowe -obok dworca kolejowego)
            • Tranowskie Góry przy ul. Pokoju 1

Do wyrobienia karty niezbędny będzie dokument dziecka (np. dowód osobisty, paszport ze zdjęciem lub dokument bez zdjęcia ale wtedy konieczna jest wizyta dziecka) oraz podpisanie na miejscu oświadcznia o zamieszkiwaniu na terenie Gminy Wielowieś.

Dogodnym sposobem wyrobieniem karty jest usługa on - line dostępna pod adresem:

Wyrobienie karty w ten sposób jest bardzo proste i intuicyjne.
            Wybierając sposób on - line wymagane jest zdjęcie dziecka (można zrobić telefonem zdjęcie wizerunku dziecka - np. ze zdjęcia typu: na dowód, legitymacyjne) i opłata10,00 zł (na podany nr konta) za przesłanie karty na adres domowy.

Przypominamy również rodzicom uczniów klas drugich o konieczności wyrobienia kart ŚKUP!!!

• Szkoła Podstawowa w Wielowsi wzbogaci się o nowy sprzęt multimedialny do sal lekcyjnych!

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wielowsi została jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez

Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 tys. złotych w budynku szkoły na ul. Szkolnej dwie sale lekcyjne grup “0” doposażone zostaną w nowoczesny sprzęt multimedialny.

Dzięki zakupowi monitorów interaktywnych sale wzbogacą się o pomoc dydaktyczną, która wspomaga pracę nauczyciela i ukierunkowuje dziecko na celowe i efektywne wykorzystywanie zdobyczy współczesnych osiągnięć technologicznych. Praca z monitorem interaktywnym w grupach “0” jest odpowiedzią na intensywny rozwój społeczeństwa informacyjnego.

Zakupione monitory  interaktywne będą służyć do prowadzenia codziennych zajęć z wykorzystaniem multibooka, czyli podręcznika w wersji elektronicznej. To nowoczesne osiągnięcie technologii jest nieocenioną pomocą dydaktyczną, która pozwala dzieciom poznać, to, czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości. Programy multimedialne wykorzystujemy zarówno podczas zajęć obowiązkowych, ćwiczeń i zabaw ruchowych, jak i do uatrakcyjnienia zajęć poza podstawą programową.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem Programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej

infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych:

@Polskie Sieci Elektroenergetyczne

• Nowe numery telefonów

• W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wielowsi

zmieniły się numery telefonów.

sekretariat ul. Zamkowa: 517 889 560

sekretariat ul. Szkolna: 517 889 565