Aktualności

        • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
            Dziś kończymy kolejny etap naszych działań, naszego szkolnego życia. Każdy z nas potrzebuje odpoczynku i skupienia się na innych sprawach. W naszym sprawozdaniu dla Was, gazetce szkolnej ,,Echo szkoły”, wymieniamy zasługi, działania podjęte przez uczniów i nauczycieli, wyjazdy , zawody, wszystko co oprócz nauki towarzyszyło nam w drugim półroczu.
            Niech ta lektura będzie dla Was pamiątką i mobilizacją do działań w następnych latach szkolnych. Dziękuję wszystkim za wspaniały rok, życzę udanych i bezpiecznych wakacji
            oraz do zobaczenia." Dyrektor szkoły Joanna Kaczmarek   

                                                                                 Echo Szkoły 26VI2026.pdf

             

             

             

             

        • Warsztaty animacji poklatkowej.
          • Warsztaty animacji poklatkowej.

          • 20 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach animacji poklatkowej, podczas których poznali cały proces tworzenia animacji poklatkowej i samodzielnie stworzyli własną krótką produkcję. Zajęcia odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielowsi w ramach projektu „Czytam z technologią”, którego liderem jest Centrum Kultury „Zamek w Toszku” – Dział Bibliotek.

            Projekt został dofinansowany w ramach programu Partnerstwo dla Książki 2026 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

        • Pożegnanie klas ósmych.
          • Pożegnanie klas ósmych.

          • W dniu dzisiejszym na hali sportowej pożegnaliśmy klasy ósme. Występ Naszych Absolwentów był pełen wspomnień, podsumowań, wzruszeń i podziękowań. Kończy się ważny etap w życiu naszych uczniów, a przed nimi nowe wyzwania i marzenia do spełnienia.

            Drodzy Ósmoklasiści – życzymy Wam odwagi, wiary w siebie, wielu sukcesów oraz spełnienia marzeń. Niech zdobyta wiedza, przyjaźnie i wspomnienia pozostaną z Wami na zawsze.

            Powodzenia na nowej drodze!

        • Wizyta klasy 1C w salonie kosmetycznym Visage
          • Wizyta klasy 1C w salonie kosmetycznym Visage

          • 19 maja uczniowie klasy 1C odwiedzili salon kosmetyczny Visage, aby poznać zawód kosmetologa i zobaczyć, ja wyglada praca w salonie od środka. 

            Podczas bardzo ciekawych zajęć, dzieci miały okazję zapoznać się z nowoczesnymi urządzeniami wykorzystywanymi w kosmetologii. Dowiedziały się również, jak ważna jest higiena rąk, a dzięki specjalnym pokazom mogły przekonać się o tym na własnej skórze. Uczniowie w bezpieczny sposób wypróbowali wybrane przyrządy oraz uczestniczyli w przygotowaniu maseczek algowych.

            Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominek od salonu Visage.

            Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Bujarze za przeprowadzenie niezwykle interesujących zajęć, poświęcony czas oraz życzliwe przyjęcie naszej klasy. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do całego zespołu salonu Visage, za udostępnienie swojego miejsca pracy i umożliwienie dzieciom poznania zawodu kosmetologa‚ od kuchni.

            Dla uczniów było to wyjątkowe i bardzo wartościowe doświadczenie. Wszyscy wrócili z wizyty zadowoleni, pełni nowych wrażeń i wiedzy.

        • Międzynarodowa akcja „Czytanie na Polanie”
          • Międzynarodowa akcja „Czytanie na Polanie”

          • 18 czerwca uczniowie klas 1-3 wzięli udział w akcji „Czytanie na Polanie” - Edycja 2026. Dzień rozpoczął się od wspólnego spotkania w naszej Ekopracowni pod chmurką, gdzie zaproszeni nauczyciele oraz sołtys Wielowsi - pan Mateusz Schütz odczytali fragment wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa” w różnych językach: polskim, angielskim, niemieckim, łacińskim i włoskim. Pan Mateusz oprócz brawurowego wykonania  wiersza po naszymu, czyli po śląsku zwrócił się do uczniów z krótkim przemówieniem, podczas którego podkreślił, że czytanie i regularny kontakt z literaturą odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka.

        • Egzamin na kartę rowerową
          • Egzamin na kartę rowerową

          • 12 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową, który sprawdzał umiejętności praktyczne z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego uczniów klas czwartych.

        • Wycieczka klas 2a i 2b
          • Wycieczka klas 2a i 2b

          • 11 czerwca uczniowie klas 2a i 2b zwiedzili Muzeum Porcelany Śląskiej w Tułowicach, które mieści się w dawnej Fabryce Porcelany. Dzieci zapoznały się z historią produkcji porcelany, zwiedziły wystawy porcelany z różnych epok, sale wzorcowni i zarządu fabryki, skarbiec, salę projektantów fabryki porcelany oraz wystawę porcelany elektrotechnicznej. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych „Chodź pomaluj mój świat”. Były to zajęcia dekorowania farbą gotowego wyrobu ceramicznego. Zajęcia świetnie pobudzały wyobraźnię i fantazję, a własnoręcznie malowana ceramika jest dla dzieci piękną pamiątką lub prezentem!

            Drugim punktem wycieczki był pobyt w Rodzinnym Parku Rozrywki O!Pole, gdzie uczniowie zjedli obiad, wzięli udział w zabawach ruchowych i tanecznych, odwiedzili mini-zoo, obejrzeli mini-teatrzyk, poszukiwali zagubionych składników w drewnianym labiryncie oraz uczestniczyli w grze terenowej “O!polskie zagadki”.

        • Kampania edukacyjna „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”
          • Kampania edukacyjna „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”

          • W naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne realizowane w ramach kampanii profilaktycznej „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”.

            Celem kampanii było zwiększenie świadomości uczniów na temat zagrożeń związanych z kleszczami oraz sposobów ochrony przed chorobami odkleszczowymi. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, gdzie najczęściej można spotkać kleszcze, jak odpowiednio się przed nimi chronić oraz jak postępować w przypadku ukąszenia przez kleszcza.

            Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowanych działaniach edukacyjnych. Rozwiązywali wykreślanki i krzyżówki tematyczne, wykonywali kolorowanki oraz prace plastyczne związane z tematyką kampanii. Dzięki różnorodnym formom pracy mogli w ciekawy i angażujący sposób utrwalić zdobytą wiedzę.

            Zdobyte wiadomości z pewnością pomogą uczniom lepiej dbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie oraz zachęcamy do stosowania poznanych zasad profilaktyki podczas letniego wypoczynku.

        • Spotkanie autorskie z panem Rafałem Szymą
          • Spotkanie autorskie z panem Rafałem Szymą

          • 10 czerwca uczniowie klas 2a i 2b zostali zaproszeni przez Gminnej Bibliotekę Publiczną na spotkanie autorskie z panem Rafałem Szymą - tłumaczem, pisarzem, popularyzatorem Śląskiej mowy. Rafał Szyma opowiadał o swojej pracy i śląskim przykładzie książki „Pippi Längstrump”. Uczniowie słuchali fragmentów książki w językach: szwedzkim, polskim, śląskim. Mierzyli się z czytelniczymi zagadkami oraz łamańcami językowymi.

        • Wystawa książki religijnej
          • Wystawa książki religijnej

          • W związku z odbywającymi się Misjami w bibliotece szkolnej zorganizowano „Wystawę książki religijnej”.          Dzieci z dużym zainteresowaniem sięgały po książki o tematyce religijnej. Miały możliwość zwiedzać wystawę w czasie przerw, jak i zajęć świetlicowych. Spotkania połączone były z pogadankami na tematy poruszane w książkach. Czytelnicy będą mogli je wypożyczać już po wakacjach.

        • Misje parafialne
          • Misje parafialne

          • W ramach misji parafialnych naszą szkołę odwiedzili franciszkanie, którzy przeprowadzili prelekcje w każdym budynku szkoły. Spotkania były okazją do poznania pracy misyjnej oraz pogłębienia refleksji nad wiarą i wartościami chrześcijańskimi. W czwartek uczniowie uczęszczający na religię wezmą udział we wspólnej Mszy Świętej w kościele.

        • Dzień dziecka w Przedszkolu
          • Dzień dziecka w Przedszkolu

          • Nowa galeria Dzień dziecka w Przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

            Dzień Dziecka w naszym przedszkolu miał w tym roku wyjątkowy charakter. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne zaplanowane atrakcje zostały zrealizowane w ciągu dwóch dni. Pierwszego dnia dzieci uczestniczyły w licznych aktywnościach zorganizowanych w salach przedszkolnych oraz na sali gimnastycznej. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się m.in. zabawy w basenie z kulkami, zajęcia z wykorzystaniem magicznego dywanu oraz pokonywanie toru przeszkód. Dodatkowo dzieci brały udział w zajęciach ruchowych przy muzyce (zumba), które dostarczyły im wiele radości. Kolejnym punktem programu było zaprezentowanie przez poszczególne grupy swoich okrzyków oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć. Dużą atrakcją była również wizyta przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielowsi. Strażacy zaprezentowali dzieciom sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz wóz strażacki. Przedszkolaki miały także możliwość praktycznego udziału w pokazie poprzez strzelanie wodą z węża strażackiego. Drugiego dnia, dzięki wsparciu Rady Rodziców, dzieci mogły korzystać z dmuchańca oraz wspólnie delektować się lodami i truskawkami. Zajęcia odbywały się również na szkolnym boisku „Orlik”, gdzie zorganizowano aktywności sportowe. Dzieci miały ponadto możliwość rozwijania swojej kreatywności poprzez rysowanie kredą na przygotowanych kartonach. Obchody Dnia Dziecka dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

        • Gra terenowa ulicami Wielowsi
          • Gra terenowa ulicami Wielowsi

          • Nowa galeria Gra terenowa ulicami Wielowsi została dodana do albumu fotograficznego

            Dzieci z grup zerówkowych brały udział w grze terenowej. Celem gry było poznanie historii najważniejszych zabytków w Wielowsi. Dzieci zwiedziały kościół NMP w Wielowsi, kapliczkę, synagogę urząd gminny i cmentarz żydowski.

        • Konkurs "Ja lubię Ciebie a Ty mnie"
          • Konkurs "Ja lubię Ciebie a Ty mnie"

          • Nowa galeria Konkurs "Ja lubię Ciebie a Ty mnie" została dodana do albumu fotograficznego

            W naszym przedszkolu odbył się konkurs pod tytułem „Ja lubię Ciebie, a Ty mnie”, którego celem było rozwijanie pozytywnych emocji oraz budowanie życzliwych relacji poprzez twórczą ekspresję dzieci. Uczestnicy zaprezentowali swoje prace w formie wierszyków oraz krótkich przedstawień, pięknie ukazując podaną tematykę. Każdy z uczestników konkursu został nagrodzony. Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom!

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wielowsi
      • tel. 517 889 560
        tel. 517 889 565
        tel. 517 889 563
      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wielowsi
        ul. Zamkowa 24
        44-187 Wielowieś
        tel.517 889 560
        sekretariatzsp@zspw.wielowies.pl

        ul. Szkolna 12a
        44-187 Wielowieś
        tel. 517 889 565
        sekretariat@zspw.wielowies.pl
        Poland
      • Publiczne Przedszkole w Wielowsi
        ul. Szkolna 12
        44-187 Wielowieś
        tel. 517889563
        sekretariat@zspw.wielowies.pl

        Dyrektor: Joanna Kaczmarek
        Wicedyrektor: Daniela Hyla
        Kierownik do spraw wychowania przedszkolnego: Magdalena Kroczek
    • Logowanie