• Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców ID i IMS

• W piątek 10 lutego 2023 odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W rywalizacji wzięło udział 67 uczniów z naszej placówki. Wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy okazali się najlepsi w swojej kategorii wiekowej, serdecznie gratulujemy postawy, walki i zaangażowania.

• Dzień popcornu i przedszkolne kino

• W roku 2023 Dzień Popcornu przypada na 19 stycznia.

Przedszkolaki również uczciły ten dzień seansem filmowym obejrzanym na tablicy multimedialnej w jednej z sal, każde dziecko otrzymało swoją torebeczkę popcornu, a po obejrzanej bajce dzieci wykonały tematyczną pracę plastyczną. Było to miłe urozmaicenie dnia spędzonego w przedszkolu.

• Zabawy ruchowe w grupie Kaczuszek

• Tor przeszkód! niewątpliwie jedna z najbardziej lubianych przez dzieci zabaw. Nie tylko świetna rozrywka, ale także rozwijanie koordynacji ruchowej, ćwiczenie równowagi oraz rozwijanie dużych grup mięśniowych. Kaczuszki spisały się na medal :)

• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

• Dzieci z naszego przedszkola zaprosiły swoich dziadków, aby wspólnie świętować ten szczególny dzien - Dzień Babci i Dziadka. Podczas spotkania przedstawiły swój występ jasełkowy, nie zabrakło również wierszy, piosenek i tańców na tą specjalną okazję. Na koniec dzieci złożyły babciom i dziadkom najlepsze życzenia i wręczyły przygotowane wspólnie z rodzicami prezenty. Po części artystycznej zaprosiły dziadków na słodki poczęstunek.

Grupa Żabek

Grupa Krasnoludków

• Spotkanie świąteczne dla seniorów w ramach Gminnego Dnia Seniora

• 28 grudnia w Skansenie w Wielowsi odbyło się spotkanie świąteczne dla seniorów w ramach Gminnego Dnia Seniora. Uczennice klasy 6a wystąpiły z programem artystycznym pod kierunkiem p. Beaty Czempik. Uczennice z klasy 8b w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu pomagały w obsłudze uroczystości.

• Świątecznie w przedszkolu

• Jasełka w grupie Żabek

Jasełka w grupie Krasnoludków

Jasełka w grupie Słoneczek

Jasełka w grupie Smerfów

Wigiijka w przedszkolu

Ubieranie choinki

Kalendarz adwentowy z"Słoneczek".

Dzieci z Grupy "Słoneczka" w ciągu adwentu realizowały wraz z rodzinami zadania z kalendarza adwentowego. Przygotowując się do świąt m.in. uczyli się śpiewać kolędy, sprzątały swój pokój, dekorowały okna, piekły pierniczki.

• Odwiedziny DPS-u w Czarkowie

• W poniedziałek 19 grudnia wolontariusze naszej szkoły udali się w odwiedziny do podopiecznych DPS w Czarkowie, aby przekazać świąteczne życzenia oraz wręczyć drobne upominki. Podczas spotkania wszyscy wspólnie kolędowali.

• Życzenia Bożonarodzeniowe

Przy wigilijnym stole

Łamiąc opłatek święty,

Pomnijcie, że dzień ten radosny

W miłości jest poczęty;

Że, jako mówi wam wszystkim

Dawne, odwieczne orędzie,

Z pierwszą na niebie gwiazdą

Bóg w waszym domu zasiędzie.

J.Kasprowicz

Z serca płynące życzenia pokoju, miłości i radości, którą będziecie mogli dzielić się z innymi z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku.

Życzy całej społeczności szkolnej Dyrekcja ZSP im. Jana Pawła II w Wielowsi, Nauczyciele i Obsługa.

• Szlachetna paczka

• Kolejna paczka przygotowana przez Szkolny Klub Wolontariatu oraz wszystkich darczyńców trafiła do potrzebujących. Rodzina, która otrzymała pomoc była bardzo wzruszona i wdzięczna za okazane serce! DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania akcji. Pamiętajcie... DOBRO WRACA!!!

• Mikołajki

• 6 grudnia Mikołaj ze swoimi pomocnikami odwiedził uczniów częstując cukierkami. Dziękujemy szkolnemu Samorządowi za miły gest i uczniom z koła fotograficznego za zdjęcia.

• Choinka nadziei

• 14 grudnia uczniowie klasy 6a należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu uczestniczyli w przygotowaniu ozdób na świąteczne drzewka w ramach akcji  „Choinki nadziei” zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Ośrodek Pomocy Społecznej.

• Powiatowy Konkurs Piosenki Świątecznej

• W piątek 9 grudnia nasza uczennica Bianka Oleś wzięła udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Świątecznej w języku niemieckim pod hasłem: „Fröhliche Weihnacht überall”, który odbył się w Tworogu. Bianka zdobyła swoim występem 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy!