• FINALIŚCI KONKURSU MATEMATYCZNEGO

• Pracownia Matematyki i Informatyki Pałacu Młodzieży w Katowicach i Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłość” zorganizowały XIX wojewódzki konkurs matematyczny "BAJKOWE ZADANIA"  dla uczniów klas III. Nasi uczniowie znaleźli się wsród finalistów. Serdecznie gratulujemy Klawikowskiej Lenie, Klein Ksawermu, Krause Amelii, Michalik Idze, Woźniak Marii, wychowawcom Pani Alicji Walloschek i Pani Beacie Czempik. W piątek w Katowicach odbędzie się finał. Trzymamy kciuki!!!

• Prelekcja historyczna i pokaz filmowy

• Historia nie musi być  nudna.

Jak zachęcić do nauki historii? Jak zainteresować młodego człowieka  przeszłością? Wyjść z ławki szkolnej!

Uczniowie Szkoły  Podstawowej im. Jana Pawła II obejrzeli wystawę ,,Ojcowie Niepodległości " oraz wzięli udział w prelekcji historycznej połączonej z pokazem filmowym ukazującym obraz Wielkiej Wojny.

Historia i światowe kino mogą iść w parze.

• EKSPERCI PROGRAMOWANIA W NASZEJ SZKOLE

• W środę - 6 lutego  uczniowie klasy III a rozpoczęli cykl zajęć w ramach programu edukacyjnego "Eksperci Programowania". Pierwsze zajęcia odbyły się z matą edukacyjną . W sobotę - 8 lutego  Dzieci z klasy IIIa spotkały się w szkole i pracowały z programem edukacyjnym Lego WoDo2  - programowanie robotów - pod pilnym okiem Pani wychowawczyni Beaty Czempik i Pani trener Beaty Matuszek. Na zajęcia z dziećmi przeznaczonych jest 30 godzin. Dodatkowo uczniowie będą zgłębiać wiedzę z zakresu kształtowania umiejętności myślenia komputacyjnego, programowania w środowisku wizualnym. W ramach projektu uczniowie będą pracować z matą edukacyjną, robotami Lego WeDo 2,0, programem edukacyjnym Scratch Junior. W pierwszym semestrze w szkolenie z tego zakresu uczestniczyli nauczyciele, którzy teraz zdobytą wiedzę i umiejętności będą przekazywać uczniom.

• REKRUTACJA DO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA ROK SZKOLNY 2020/2021

• Dokumenty rekrutacyjne do szkoły i przedszkola oraz Zarządzenie Wójta Gminy Wielowieś w sprawie terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego znajdują się w zakładce "DOKUMENTY SZKOLNE". Zapraszamy do zapoznania się i pobrania stosownych druków.

• „Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,

że tylko to, co robimy dla innych jest tym, co naprawdę warto robić”

Lewis Carroll

Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii Duch za pomoc w organizacji święta Babci i Dziadka.

Serdecznie dziękujemy Pani Anicie Oleś za prowadzenie finansów Rady Rodziców.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i Rodzicom za zakup zabawek dla dzieci.

Wdzięczni Przedszkolacy

• „TEATR W PRZEDSZKOLU”

• We wtorek 4 lutego 2020 nasze przedszkole odwiedził Teatr Bajkowe Skarbki Śląska z przedstawieniem pt. „Eliza w krainie zimy”. Z zapartym tchem i wypiekamy na twarzy przedszkolaki śledziły przygody siostry szukającej brata. Efektem obejrzanego spektaklu było rozbudzenie u dzieci wrażliwości na sztukę teatralną oraz bezpośredni kontakt z aktorem. Przedszkolaki nagrodziły aktorów gorącymi oklaskami.

Czekamy na kolejne przedstawienia.

Teatr