Strona główna
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
Dziś kończymy kolejny etap naszych działań, naszego szkolnego życia. Każdy z nas potrzebuje odpoczynku i skupienia się na innych sprawach. W naszym sprawozdaniu dla Was, gazetce szkolnej ,,Echo szkoły”, wymieniamy zasługi, działania podjęte przez uczniów i nauczycieli, wyjazdy , zawody, wszystko co oprócz nauki towarzyszyło nam w drugim półroczu.
Niech ta lektura będzie dla Was pamiątką i mobilizacją do działań w następnych latach szkolnych. Dziękuję wszystkim za wspaniały rok, życzę udanych i bezpiecznych wakacji oraz do zobaczenia." Dyrektor szkoły Joanna Kaczmarek
Warsztaty animacji poklatkowej.
20 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach animacji poklatkowej, podczas których poznali cały proces tworzenia animacji poklatkowej i samodzielnie stworzyli własną krótką produkcję. Zajęcia odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielowsi w ramach projektu „Czytam z technologią”, którego liderem jest Centrum Kultury „Zamek w Toszku” – Dział Bibliotek.
Pożegnanie klas ósmych.
W dniu dzisiejszym na hali sportowej pożegnaliśmy klasy ósme. Występ Naszych Absolwentów był pełen wspomnień, podsumowań, wzruszeń i podziękowań. Kończy się ważny etap w życiu naszych uczniów, a przed nimi nowe wyzwania i marzenia do spełnienia.
Drodzy Ósmoklasiści – życzymy Wam odwagi, wiary w siebie, wielu sukcesów oraz spełnienia marzeń. Niech zdobyta wiedza, przyjaźnie i wspomnienia pozostaną z Wami na zawsze.

Rozkład jazdy busików dowożących dzieci do przedszkola podczas dyżuru wakacyjnego
Powyżej przedstawiamy rozkład jazdy busików doworzących dzieci do przedszkola w Wielowsi podczas dyżuru wakacyjnego w lipcu.
Bezpieczne wakacje 2026
W związku ze zbliżającym się okresem wakacji letnich wzorem lat ubiegłych Wojewoda Śląski zainicjował działania w zakresie zapewnienia bezpiecznego wypoczynku w województwie. Zalecenia w zakresie realizacji na obszarze województwa śląskiego akcji Bezpieczne wakacje 2026, są dostępne pod adresem:
www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/bezpieczne-wakacje-ferie/bezpieczne-wakacje
Wizyta klasy 1C w salonie kosmetycznym Visage
19 maja uczniowie klasy 1C odwiedzili salon kosmetyczny Visage, aby poznać zawód kosmetologa i zobaczyć, ja wyglada praca w salonie od środka.
Podczas bardzo ciekawych zajęć, dzieci miały okazję zapoznać się z nowoczesnymi urządzeniami wykorzystywanymi w kosmetologii. Dowiedziały się również, jak ważna jest higiena rąk, a dzięki specjalnym pokazom mogły przekonać się o tym na własnej skórze. Uczniowie w bezpieczny sposób wypróbowali wybrane przyrządy oraz uczestniczyli w przygotowaniu maseczek algowych.
Międzynarodowa akcja „Czytanie na Polanie”
18 czerwca uczniowie klas 1-3 wzięli udział w akcji „Czytanie na Polanie” - Edycja 2026. Dzień rozpoczął się od wspólnego spotkania w naszej Ekopracowni pod chmurką, gdzie zaproszeni nauczyciele oraz sołtys Wielowsi - pan Mateusz Schütz odczytali fragment wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa” w różnych językach: polskim, angielskim, niemieckim, łacińskim i włoskim. Pan Mateusz oprócz brawurowego wykonania wiersza po naszymu, czyli po śląsku zwrócił się do uczniów z krótkim przemówieniem, podczas którego podkreślił, że czytanie i regularny kontakt z literaturą odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka.

Egzamin na kartę rowerową
12 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową, który sprawdzał umiejętności praktyczne z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego uczniów klas czwartych.
Wycieczka klas 2a i 2b
11 czerwca uczniowie klas 2a i 2b zwiedzili Muzeum Porcelany Śląskiej w Tułowicach, które mieści się w dawnej Fabryce Porcelany. Dzieci zapoznały się z historią produkcji porcelany, zwiedziły wystawy porcelany z różnych epok, sale wzorcowni i zarządu fabryki, skarbiec, salę projektantów fabryki porcelany oraz wystawę porcelany elektrotechnicznej. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych „Chodź pomaluj mój świat”. Były to zajęcia dekorowania farbą gotowego wyrobu ceramicznego. Zajęcia świetnie pobudzały wyobraźnię i fantazję, a własnoręcznie malowana ceramika jest dla dzieci piękną pamiątką lub prezentem!
Kampania edukacyjna „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”
W naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne realizowane w ramach kampanii profilaktycznej „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”.
Celem kampanii było zwiększenie świadomości uczniów na temat zagrożeń związanych z kleszczami oraz sposobów ochrony przed chorobami odkleszczowymi. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, gdzie najczęściej można spotkać kleszcze, jak odpowiednio się przed nimi chronić oraz jak postępować w przypadku ukąszenia przez kleszcza.
Spotkanie autorskie z panem Rafałem Szymą
10 czerwca uczniowie klas 2a i 2b zostali zaproszeni przez Gminnej Bibliotekę Publiczną na spotkanie autorskie z panem Rafałem Szymą - tłumaczem, pisarzem, popularyzatorem Śląskiej mowy. Rafał Szyma opowiadał o swojej pracy i śląskim przykładzie książki „Pippi Längstrump”. Uczniowie słuchali fragmentów książki w językach: szwedzkim, polskim, śląskim. Mierzyli się z czytelniczymi zagadkami oraz łamańcami językowymi.
Wystawa książki religijnej
W związku z odbywającymi się Misjami w bibliotece szkolnej zorganizowano „Wystawę książki religijnej”. Dzieci z dużym zainteresowaniem sięgały po książki o tematyce religijnej. Miały możliwość zwiedzać wystawę w czasie przerw, jak i zajęć świetlicowych. Spotkania połączone były z pogadankami na tematy poruszane w książkach. Czytelnicy będą mogli je wypożyczać już po wakacjach.
Misje parafialne
W ramach misji parafialnych naszą szkołę odwiedzili franciszkanie, którzy przeprowadzili prelekcje w każdym budynku szkoły. Spotkania były okazją do poznania pracy misyjnej oraz pogłębienia refleksji nad wiarą i wartościami chrześcijańskimi. W czwartek uczniowie uczęszczający na religię wezmą udział we wspólnej Mszy Świętej w kościele.

Międzynarodowa akcja „Czytanie na Polanie”
Nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowej akcji „Czytanie na Polanie” - edycja 2026.
Szkolny koordynator akcji: Beata Czempik
Dzień dziecka w Przedszkolu
Nowa galeria Dzień dziecka w Przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu miał w tym roku wyjątkowy charakter. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne zaplanowane atrakcje zostały zrealizowane w ciągu dwóch dni. Pierwszego dnia dzieci uczestniczyły w licznych aktywnościach zorganizowanych w salach przedszkolnych oraz na sali gimnastycznej. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się m.in. zabawy w basenie z kulkami, zajęcia z wykorzystaniem magicznego dywanu oraz pokonywanie toru przeszkód. Dodatkowo dzieci brały udział w zajęciach ruchowych przy muzyce (zumba), które dostarczyły im wiele radości. Kolejnym punktem programu było zaprezentowanie przez poszczególne grupy swoich okrzyków oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć. Dużą atrakcją była również wizyta przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielowsi. Strażacy zaprezentowali dziec
Gra terenowa ulicami Wielowsi
Nowa galeria Gra terenowa ulicami Wielowsi została dodana do albumu fotograficznego
Dzieci z grup zerówkowych brały udział w grze terenowej. Celem gry było poznanie historii najważniejszych zabytków w Wielowsi. Dzieci zwiedziały kościół NMP w Wielowsi, kapliczkę, synagogę urząd gminny i cmentarz żydowski.
Konkurs "Ja lubię Ciebie a Ty mnie"
Nowa galeria Konkurs "Ja lubię Ciebie a Ty mnie" została dodana do albumu fotograficznego
W naszym przedszkolu odbył się konkurs pod tytułem „Ja lubię Ciebie, a Ty mnie”, którego celem było rozwijanie pozytywnych emocji oraz budowanie życzliwych relacji poprzez twórczą ekspresję dzieci. Uczestnicy zaprezentowali swoje prace w formie wierszyków oraz krótkich przedstawień, pięknie ukazując podaną tematykę. Każdy z uczestników konkursu został nagrodzony. Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom!
ZŁOTA ODZNAKA HONOROWA ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Logowanie
Kalendarz
- cze
- 11
- Kampania edukacyjna „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”
- 11.06.2026
- Aktualności
- cze
- 12
- Egzamin na kartę rowerową
- 12.06.2026
- Aktualności
- cze
- 18
- Międzynarodowa akcja „Czytanie na Polanie”
- 18.06.2026
- Aktualności
- cze
- 18
- Fotoreportaż z działań świetlicy w II semestrze roku szkolnego 2025/26
- 18.06.2026
- Aktualności
- cze
- 19
- Wizyta klasy 1C w salonie kosmetycznym Visage
- 19.06.2026
- Aktualności
- cze
- 20
- Warsztaty animacji poklatkowej.
- 20.06.2026
- Aktualności
- cze
- 22
- Bezpieczne wakacje 2026
- 22.06.2026
- Aktualności
- cze
- 25
- Pożegnanie klas ósmych.
- 25.06.2026
- Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych